Halı Yıkama Aşamaları

Halı Yıkama Aşamaları

Halı Yıkama Aşamaları

Güvendiğiniz firmaların halı yıkama aşamaları hakkın da bilgi almanızı tavsiye ediyoruz. Bir çok halı yıkama firması, reklamlarını çok iyi şekil de tasarlatarak müşteriyi cezbetmektedir. Halı yıkama işlemleri tam olarak nasıl yapılıyor ve hangi şartlarda temizlendiğini bilmek ister misiniz?

Halı Yıkama Aşamaları

Halı Yıkama Aşamaları

Halılar nasıl yıkanıyor?

Halı yıkama servisi, belirttiğiniz adresinize kadar gelerek temizlenecek ürünlerinizi makbuz karşılığın da teslim alır. Teslim alınan ürünlerinizin, adedi ve cinsi makbuz da belirtilerek kaybolma veya karışma riski ortadan kaldırılır.

Tüm adresler sırası üzerine alınır, bu yüzden size mutlaka bir zaman verilir. Örneğin saat 3 ile 4.20 arasın da halılarınız teslim alınacaktır bilgisi verilir. Teslim alınan ürünler temizlenmek için yıkama fabrikasına getirilir. Halı ve diğer ürünlerinizin cinsine göre ayrımı yapılır ve bekleme alanına bırakılır.

Halı yıkamadan evvel halıların tozları alınmak üzere toz temizlik bölümüne bırakılarak toz alma makinesiyle tüm kıl vb. atıklardan arındırılır. Bu işlem sadece halı ve kilim çeşitleri için geçerlidir.

  • Bekleme alanından halı ve kilimler sırasıyla bol sulu durulama işlemine tabii tutularak, kir ve lekelerin yumuşatılması yapılır.
  • Yumuşama işlemin de sadece su kullanılmaktadır. Kimyasal ürünler ile işlem yapılması halılara zarar verebilir.
  • Makinede yıkama bölümüne getirilen halılar leke ve kirleri yumuşatılmış olduğundan daha çabuk temizlenmektedir.
  • Otomatik halı yıkama makinelerin de vakumlama sistemi bulunmaktadır. Yıkama esnasında halı da oluşan köpük ve atık su vakumlanarak daha parlak görünmesi sağlanır.
  • Durulanan halıların suyu %90 civarında alınmış olur ve bu şekil de kurutma odasına bırakılır.
  • Kurutma odası 12 saat aralıksız çalışarak 30 – 40 derece aralığın da sabit ısı verir.
  • Kuruyan halı ve kilimler kontrol edilir. (Gözden kaçan Kir-Leke)
  • Temiz olduğuna kanaat getirildiğin de paketleme bölümüne gönderilerek ambalajlanır.
  • Ambalajlanmış halı ve diğer ürünleriniz, servis aracına yüklenmeden evvel sizleri arayarak zaman alınır ve teslim edilmek üzere araca yüklenir.

Ürünlerin tam zamanlı teslimatı için gerekli diyaloglar kurulduktan sonra servis aracımız iş yerinden çıkarak, servis güzergahını tamamlamaya başlar. Belirtilen zaman da ürünlerinizi ulaştırmak adına yapılan sistem, iş yerine en yakın adres üzerinden başlar ve en uzak bölgeye doğru sıralanır. Belirtilen saatler de 10 ile 20 dakika arasın da oynama mümkün olabilir.

“bize güvenebilirsiniz, işimize dört elle sarılıyoruz..”

One Comments “Halı Yıkama Aşamaları

Comments are closed.