E Halı Yıkama

E-Halı Yıkama

Yeni nesil E-halı yıkama servisi ile halı üretici firmalar ile anlaşma yapılacağı ve bu anlaşma sonucun da üretici firmalar tarafından eğitim verileceği bildirildi. Bu eğitimi alan halı yıkama firmaları gerekli bilgi ve donanımı elde ettiklerin de üretici firmalar tarafından halı etiketlerin de isimlerine yer verecekler.

Bir çok halı yıkama firmasının bu eğitimi almak için şimdiden kolları sıvadığını söyleyen E-halı yıkama servisinin fikir sahibi bu sistemin hızla tüm Türkiye’de yayılacağını duyurdu. Halı yıkamacı firmalar e-servis sistemine giriş yapmak için bir ön ödeme yapması gerekmektedir. Yapılan ödeme bayiilik almak için olacaktır diyen yönetim kurulu, her bayinin belli bir süre özel eğitim alması gerektiğini belirttiler.

E-Halı Yıkama Sistemi Nasıl Olacak?

e-halı yıkama

e-halı yıkama

Halı yıkama sistemi artık belli bir kitle tarafından yönetilmeye çalışılmaktadır. Üst akıl sahibi olduğunu düşünen bazı firmalar sektöre söz de fayda sağlayacağını düşündükleri bir girişime adım attılar. Ancak bu sistem kesinlikle bireysel menfaatler uğruna yapılmış bir planlama olarak görülmektedir. Nitekim Bursa halı yıkama derneğinin 7. olağan toplantısın da bu konuya değinilerek gerekli olan cevapları veremediler.

Bu sisteme üye olan firmalar E-halı Servisi fikrinin sahibi olan kuruma üyelik için bir miktar teminat vermesi gerekmektedir. Halı üreticileri tarafından verilecek olan eğitim için aracı olan e-halı yıkama fikrinin sahibine verilecek ödeneğin nereye harcanacağı konusun da cevap verilmemesi garip bir durumdur.  Bayi olan firmaların üretilen halıların arka etiketlerin de reklamı yapılacağı söylenmektedir.

Örneğin Bursa Nilüfer bölgesin de 5 firma bayi olabilecek, bu bayilik için bir sınırlama konulmamıştır. Bu firmaların her birinin etiketi halının arkasın da olacak mı sorusuna cevap verilmemiştir. Hal böyle iken henüz e-halı servisi olarak başlatılan söz de yenilikçi akım henüz bir oturum yaparak enine boyuna karar veremediklerini gözler önüne serdiler.

E-Halı Servisi Bayilik Nasıl Alınır?

E-Halı sistemin de bayi olabilmek için sadece biraz para harcamanız yeterli olacaktır. Sanıyoruz ki bu sistemle daha iyi ve kaliteli sonuçlar elde eden firmalar oluşturabilirler. Ancak bunun sadece bir hayal ürünü olduğunu görüyoruz ve hiç bir şekil de desteklemiyoruz. Bu şekil de bir bayilik sistemi yapmak yerine kendi keselerini düşünerek meslektaşlarına darbe vurmaya çalışan firmaların biraz daha duyarlı olmalarını bekliyoruz.

Bayilik almak istediğiniz de sisteme ön ayak olan hereke halı yıkama fabrikasının sahibi ile görüşerek ödemelerini yapmanız yeterli olacaktır. Geri kalan tüm işlemlerin, firma tarafından hızlıca eğitim seminerleri ve gerekli gördükleri ustalık belgesi ve e-halı yıkama belgesi vererek sizleri artık kendi bünyelerin de şube olarak gösterecekler.