E-Halı Servisi Basın Açıklaması

Halı yıkamaya profesyonel dokunuş: E-Halı servisi

2 yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda hayata geçirilen E-Halı servisi, Türkiye genelinde oluşturacağı bayileriyle halı yıkamaya daha sağlıklı ve profesyonel bir sistem getirecek.

Şehirleşme, hayatımızdaki birçok alışkanlığı değiştirdi. Evimizle ilgili temizlik de bunlara dahil. Fiziksel imkansızlıklardan dolayı artık kimse halısını kendisi yıkamıyor. Son yıllarda sayısı hızla artan halı yıkama fabrikaları halıları evlerden alıp, yıkayıp yine eve teslim ediyor. Peki halınız ne kadar temiz yıkanıyor? İşin içinde su ve deterjan olduğu için bugüne kadar kimsenin aklına böyle bir soru gelmemiştir.
Ancak, halı yıkama ile ilgili ortaya konulan yeni bir sistem, halı yıkama ile ilgili tüm ezberleri bozacak. Türkiye’de belki de dünyada ilk olan bu sistem, Bursa halı yıkama sektöründe yetkili servislik.’ Kısa adı e-halı servisi.

Peki bu sistem hangi ihtiyaçlardan doğdu, nasıl işleyecek?

Sistemin ana fikrini ‘sağlık’ oluşturuyor. Sayıları hızla artan halı yıkama fabrikalarının çoğu merdiven altı. Bir denetim yok. Halı yıkanırken kullanılan kimyasal temizleyicilerin sağlığa zararı bilinmiyor. Bu tür işletmelerde kullanılan temizleyicilerin kanserojen olduğuna dair ciddi iddialar da insanı ürkütüyor. Halının üzerinde oynayan bebek ve çocuklar düşünüldüğünde ise tehlikenin boyutu tüm çıplaklığıyla ortaya çıkıyor.
Halısını teslim edip istediği gibi geri alamayanlar da olayın farklı bir boyutu. Bozulan, geri getirilmeyen halılar karşısında tüketicinin elinin kolunun bağlı olması sistemin ortaya çıkmasının başka bir nedeni.

Sistemin önemli bir ayağını da halı üreticileri oluşturuyor. Sattıkları halının ehil ellerde yıkanmamasından dolayı meydana gelen sorunu tüketicinin direkt kendilerine yansıtmasından şikayetçi olan üreticiler, halı yıkama sektöründe yetkili servislik sisteminin en büyük destekçileri. Öyle ki yaşadıkları sorunlardan dolayı halıların arkasına yazdıkları ‘yıkamayınız’ yazısını kaldıracaklar.

2 YIL SÜREN AKADEMİK ÇALIŞMA

E-Halı servisi sistemi için sektörün en önemli oyuncularından Hereke Halı Yıkama San. Tic. Ltd. Şti, 2 yıldır ciddi bir akademik Ar-Ge çalışması yürütüyor.
Hakan Halı, Halı üretiminde kullanılan tüm iplik çeşitlerine, oluşan yüzlerce leke ve problemlere yönelik yaptığı Ar-Ge çalışmaları sonucunda her üretici markaya özel temizlik ve bakım reçeteleri hazırladı.

Halı Yıkama E-Servis

Hakan Halı, halının ilk günkü orijinalliğinin devam ettirilmesi, halı ve tüketicinin sağlığının korunması, kullanılan ürünlerin çevreye zarar vermemesi, üreticinin müşterisine en etkili çözümü sağlayacak hizmeti vermesine yönelik, işletme alanı, makine-ekipman, araç-gereç, temizlik reçeteleri, temizlik-bakım ve onarımına yönelik tüm standartlar oluşturdu ve bayilikler oluşturmaya başlandı.
E-Halı servisi, halı sektörünün üretim, üretim sonrası pazarlama ve tüketim aşamalarında tespit edilen her dereceden zorluk seviyesindeki sorunlarına çözüm olmak adına Türkiye çapında 81 il merkezinde ve ilçelerde başlangıç olarak 300 servis ile aynı kalite ve standartlarda hizmet verecek.

SİSTEME DAHİL OLAN NE KAZANACAK?

Sistemin bayisi olacak şirket öncelikle konusunda uzman bir firmanın temsilcisi olacak. Merdiven altı işletmecilikten sıyrılarak kurumsallık kazanacak. Halı üretim sektörünün seçkin ve lider markalarına hizmet verecek. Yüksek sayıda müşteri potansiyeli ve müşteri sürekliliğine sahip olacak.
E-Halı servisini kullanarak halısını temizleten tüketici ise, halısı için üretim standartların uygun, kaliteli ve güvenilir bir hizmet alacak. Halısına, ilk günkü özellik ve görünümü kazandırılmak amacıyla en etkili sonucu verecek temizlik ve bakımının yapılacağını bilecek.

Sistem Sağlıklı Kurumsallaşmayı Benimseyen Herkese Açık
E-Halı Servisi Basın Açıklaması

E-Halı Servisi Basın Açıklaması

Son günlerde özellikle sosyal medyada başlatılan e-halı servisi karalama kampanyalarının aksine yoğun bayilik taleplerinin oluşması hakkında konuşan E-Halı servisi Genel Müdürü İlker Aydın “Kurduğumuz sistem ile mesleğimizin itibarına katkı yapıyoruz. Denetimsiz bir sektör olarak algılanan ve halkımız tarafından çokça mağduriyetlerin yaşandığı Bursa halı yıkama sektörüne inovatif bir yatırımla hızlı, kaliteli ve sağlıklı çözümler üreten sistemimizle üretici, bayii ve kullanıcı tarafında güven inşa ediyoruz.

E-halı servis sistemi gerekli fiziksel şartları sağlayan tüm halı yıkama şirketlerine açık olan ve kapsayıcı bir sistem olarak ülkemizde bir ilk olacak. Kurumsallaşmaya ihtiyaç duyan sektörümüze katma değerli hizmet anlayışı getirecek olan sistemle en değerli varlığımız sağlımızı da odak noktamız yaptık.

Yoğun Ar-Ge çalışmaları sonucunda sağlığa tamamen zararsız kanserojen etkiden uzak ürünlerimizle sosyal sorumluluk konusunda da üzerimize düşen görevimizi yerine getiriyoruz.
Karalama kampanyaları ile ilgili olarak da her türlü yasal hakkımızı kullanacak ve gerekli adli ve idari başvuruları yapacağız.”
dedi.